WYCIECZKI SZKOLNE W TATRY Z PRZEWODNIKIEM

Wycieczka szkolna w Tatry

Maj i czerwiec to okres, w którym wiele grup szkolnych odwiedza Tatry, Zakopane i okolice. Nieco mniejszą popularnością cieszą się miesiące jesienne – wrzesień i październik. Organizatorzy często zastanawiają się, gdzie można wybrać się z daną grupą. Najczęściej padają pytania o Morskie Oko czy Dolinę Kościeliską. Są to piękne miejsca, które na pewno warto odwiedzić, przypominamy jednak, że w Tatrach znajduje się również wiele innych ciekawych szlaków, dokąd chętnie Was zabierzemy.

PIERWSZY RAZ W TATRACH

Szkolna wycieczka to dla wielu dzieci często pierwsza okazja odwiedzenia Tatr, a nierzadko nawet pierwszy raz w górach. W takiej sytuacji opiekunowie pragną aby młodzież zobaczyła najsłynniejsze tatrzańskie klasyki. Ponieważ jest to właściwy moment, aby zaszczepić miłość do gór, przyrody i aktywnego wypoczynku, proponujemy odwiedzić znane miejsca w mniej uczęszczanym czasie – zmobilizować grupę do wczesnego wyjścia na szlak lub wybrać inny termin wyjazdu. W sezonie szczytowym zdajcie się na nas – zabierzemy Was na mniej popularne lecz równie piękne szlaki :)

PROPOZYCJE DLA NAJMŁODSZYCH

Dzieci w szkole podstawowej są bardzo ciekawe otaczającego ich świata, nie zawsze jednak mają siłę na długie wyprawy. Najlepiej zabrać je na szlaki, w których atrakcje są skumulowane – warto więc zrezygnować z długiego podejścia pod Morskie Oko na rzecz takich miejsc jak:
  • Rusinowa Polana z pięknym widokiem na najwyższe szczyty Tatr, bacówką i położonym nieopodal drewnianym kościołem na Wiktorówkach;
  • Dolina Strążyska z malowniczym potokiem, wodospadem, szałasami i widokiem na Giewont,
  • Dolina Olczyska i Kopieniec, gdzie zobaczymy największe wywierzysko, rozległą panoramę Tatr,
czy wiele innych.

TRASY DLA AMBITNYCH

Zdarza się, że przyjeżdżająca w Tatry młodzież ma dobrą kondycję – warto wykorzystać możliwości grupy i rozważyć wyjścia w wyższe partie gór. Istnieje wiele ciekawych, mniej lub bardziej wymagających tras, które nie stanowią trudności pod względem technicznym. Są to szlaki na Grzesia, Rakoń, a nawet Wołowiec, Trzydniowiański Wierch, Ornak, Kopa Kondracką, Kasprowy Wierch, do Doliny Pięciu Stawów Polskich, nad Czarny Staw Pod Rysami czy inne.
Zdarza się również, że korzystając z naszych usług przez kilka dni po pierwszej wycieczce okazuje się, że grupa ma większe możliwości niż początkowo zakładaliśmy i na kolejne sugerujemy zmianę planów. Jeśli wyjazd jest krótki, ale zamierzacie wrócić za rok – nic nie stoi na przeszkodzie aby następnym razem wybrać inne trasy.

A MOŻE SŁOWACJA?

Powierzchnia słowackich Tatr jest kilkukrotnie większa niż polskiej części. Oznacza to, że tam też jest co zwiedzać :) Jeśli tylko grupa ma możliwości (dysponuje autokarem i uczestnicy posiadają dowody osobiste lub paszporty) proponujemy odwiedzenie pięknych widokowo miejsc u naszych południowych sąsiadów. Wycieczkę górską można połączyć ze zwiedzaniem jaskini, co jeszcze bardziej uatrakcyjni wyjazd.

Zapraszamy na wspólne wędrowanie :)

Szczegółową ofertę wycieczek w Tatry znajdą Państwo na naszej stronie internetowej PRZEWODNIK GÓRSKI

Wszystkich zainteresowanych usługami przewodnickimi prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Komentarze